torek, 11. junij 2019

Maraton Franja 2019

Praznik kolesarjev in lahko rečem tudi navijačev, ki so se tako lepo vklopili v ta dan in brez njih maraton nebi bil to, kar je. Dan, ki ga rekreativni kolesarji jemljemo za preizkus svoje pripravljenosti, trme ter seveda za druženje z drugimi kolesarji.

V nedeljo na velikem in na malem maratonu Franja je bilo skupaj prijavljenih preko 3500 tekmovalcev. V vseh treh dneh, ko so potekala različna tekmovanja od preizkušnje na čas (kronometra) do Barjanke, družinskega maratona .....pa je bilo na štart prijavljenih preko 7000 tekmiovalcev.
V nedeljo nas je bilo 26 Kolokovcev na štartu velikega ter uro in pol kasneje tudi malega maratona Franja. Znana trasa, znana mesta, ravnine in klanci, a vsako leto drugače. Letos so se vroči dnevi komajda pričeli in še nihče ni bil navajen na vročino, ki je pritisnila v nedeljo že zjutraj. Čeprav je k lažjemu obvladovanju vročine precej pripomogel veter, ki pa sigurno ni pomagal po dolini in proti Ljubljani.

In....gremo

Sledi nekaj slik iz moje dirke. Malega maratona Franja. Spet sem večino poti prevozila sama. Vzdušje ob trasi pa noro. Čeprav sem bila bolj zadaj so navijači še vedno vztrajali ob cesti in navijali. Kurjo polt dobim vedno, ko se na tej tekmi peljem skozi Škofjo Loko.

Na štart sem letos malo prepozno prišla in zato sem čakala izven boksa

Vzdušje ob progi💖

Na začetku klanca

Privatna okrepčevalna postaja

Mal je še do cilja

Mladi navijači

Tudi tako se daleč pride, da ne govorim o raznih električnih kolesih, ki so vlekli (dobesedno so se jih držali za rame) partnerje po dolini

Odlično založene okrepčilne postaje - Lučine

Kapo dol....

En sam drenj......nazaj...

in naprej....

in še vedno....

...do konca.

Tudi letos smo vsi (razen nekaj Janovih prask, ki se že celijo) srečno prišli v cilj in spet odnesli domov tudi nekaj pokalov

Za peto mesto za ekipo

Lara maretič 3. v kategoriji in 8. generalno na velikem Maratonu Franja

Darja Prevodnik 3. v svoji kategoriji in 23. generalno na malem Maratonu Franja
(za 2 stotinki jo je generalno prehitela naša Špela Mezek, ki je v svoji kategoriji zasedla 5. mesto)

Maja Cvirn pa je stopila na prvo stopničko v svoji kategoriji in skupno zasedla 5. mesto

Maja in Špela

Miha Malus 2. v kategoriji in 22. generalno na malem Maratonu Franja

Andrej Draksler pa je z odličnim časom 3:39:44 prevozil razdaljo 156 km in zasedel 8. mesto v kategoriji in 18. skupno

Lara

Jaka

Pa še nasmejani obrazi na koncu dneva

Čestitke tudi Dragici Habjan za osvojene stopniče

Zelo lepa gesta prireditelja, ko je direktor tekme v cilj pospremil še zadnjega tekmovalca na progi.